Tanulósarok
Eltelt egy hét a suliból és hamarosan már komolyan kell tanulni, mert egyre több leckét veszetek fel. Segitünk, hogy sikerüljön egy klassz tanulósarkot kialakits, hogy jobban fogjon az agyad!
Miért is?
A tanulósarok igen fontos része a szobádnak, hisz egyáltalán nem mindegy milyen körülmények között töltesz el minimum 2 órát. Lehet egyeseknek ismerős érzés mikor balról jobbra rohangászni kell, hogy megtalálj egy füzetet, könyvet, netán egy szótárt keresel 5 percig, mikor rájössz, hogy hova is raktad. A lényege, hogy minden egy karnyújtásnyira legyen, megtaláld egyszerűen tankönyveid, füzeteid, netán, ha valami fontos jut eszedbe, egy kettő elő tudj kapni egy megfelelő papírt és írószert, hogy lejegyzeteld. Azonban az sem megfelelő, ha tele van íróasztalod felesleges holmikkal, a füzeted meg alig fér el az asztalon.
Milyen a jó íróasztal?
Természetesen fából van készitve, alól kinyithatós szekrényekkel, esetleg egy kihúzhatós fiókkal ellátva. Nagyon jó, ha található rajta monitor illetve számitógépház tartó is, ugyanis az internetre tanulás során egyre gyakrabban van szükségünk.
Az íróasztalt a legjobb, ha úgy helyezed el, hogy a fény balról jöjjön, így szemed kevésbé romlik.
Mit rakjak a fiókokba?
Az íróasztal fiókjaiba mindenképp a tankönyveidet, füzeteidet egyszóval a tanuláshoz szükségeseket rakd, semmikép sem játékokat, ruhákat. Oszd fel a szekrény belsejét: egyik polcra a tankönyvek találhatók, másikon a füzeteid. Érdemes úgy rakni a füzeteket, könyveket, hogy amelyik kevesebbszer kerül elő azt a legaljára helyezd el.
Hát az íróasztalra?
A legfontosabb dolog íróasztalodon az asztali lámpa, hiszen mikor már sötétebb van nélküle nem látsz, a szobavillany pedig rontja a szemet. Érdemes olyat beszerezni amelyiknek van tárolója is, melybe berakhatod filctolljaid, radírjaid. Mindenképp legyen rajta két ceruzatató. Egyikbe rakd a ceruzáid, szinesceruzáid, a másikba pedig a golyóstollakat, sima tollakat.
Több dolog ne legyen mivel gátolná a tanulást a rengeteg kellék, sőt zsúfoltá teszi a tanulósarkot.
Amikre még szükséged lehet:
Szines öntapadós cetlik - nemcsak praktikusak, de jobb kedvre deritenek, sőt még könyvjelző helyett is használhatod
Parafatábla - rengeteg dolgot elhelyezhetsz rajta: emlékeztetők, órarend, naptár. Többet olvashatsz róla itt: Parafatábla funkciói
Virág - Nagyon jó, ha van egy kis cserép virág az asztalon, jobb kedvre derít és oxigénhez juttat
Próbafüzet - Nagy haszna van, használ bátran.
Naptár füzet - a neve csalókás, bármilyen sima füzetet használhatsz erre. Vidd minden nap a suliba és minden órán rakd ki a többi füzettel együtt. Ebbe írd le, ha estleg kell vinni valamit, valamilyen rendezvény lesz stb. felejtsd el a füzet hátát, mert mikor jut utánna eszedbe, hogy megnézd?
|